هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

8 تا از پر فروش ترین کتاب های جهان

امروز قرار است به هشت تا از پر فروش ترین کتاب های جهان بپردازیم؛ کتاب هایی که شامل: کتاب های مقدس دین های مختلف و کتاب هایی که در رابطه با فرهنگ، داستان و اشعار هستند.

1_انجیل

کتاب انجیل


انجیل به معنای خبر خوش یا مژده است.


کتاب مقدس دین مسیحیان، از دانش و آموزه های حضرت عیسی، که چهار انجیل اصلی، یعنی انجیل متی، مرقس، لوقا و یوحنا، در کنار یکدیگر، انجیل‌ های عهد جدید از کتاب مقدس هستند؛ بین سال‌ های 66 تا 110 میلادی نوشته شده‌ اند.


نام نویسندگان چهار انجیل مذکور مشخص نیست و این اسامی را در قرن دوم میلادی به آن‌ ها داده‌ اند.

احتمال قریب به یقین هیچ‌ کدام از نویسندگان این انجیل‌ ها، عیسی را از نزدیک نمی‌ شناختند و هر چهار انجیل پس از نقل سینه به سینه سرانجام مکتوب شده‌اند.


این کتاب بیش از چهار میلیارد فروش داشته که رتبه یک دنیا را می گیرید و به تمام زبان های دنیا ترجمه شده است.

۲_مائو تسه تونگ

کتاب مائو تسه تونگ

این کتاب که شامل بیانیه هایی از سخنرانی ها و نوشته ها، توسط مائو تسه رئیس حزب کمونیست چین است، از سال 1964 تا حدود 1976 نوشته و منتشر شده که به طور گسترده در طول سال های انقلاب فرهنگی توزیع شد.

نشریه اولیه 23 موضوع را با 200 نقل قول منتخب رئیس حزب کمونیست چین پوشش داد و دارای عنوانی به اسم 200 نقل قول از رئیس مائو بود. این کنفرانس ابتدا به نمایندگان یک کنفرانس در 5 ژانویه 1964 داده شد که از آنها خواسته شد درباره آن نظر دهند.

در پاسخ به نظرات نمایندگان و تدوین کنندگان کتاب، کار به 25 موضوع با 267 نقل قول رسید و عنوان به سادگی تغییر یافت به:

نقل قول از رئیس مائو تسه تونگ


در زمان انقلاب فرهنگی هر چینی موظف به داشتن حداقل یک جلد این کتاب بود، که توانست با فروش بیش از دو میلیارد، رتبه دوم جهان را به خود اختصاص دهد.

۳_قرآن

کتاب قرآن

قرآن، کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله(ص)، نازل شده‌ است.

مسلمانان قرآن را بزرگترین معجزه ی حضرت محمد(ص) و روشن‌ ترین دلیل بر پیامبری او می‌ دانند.


قرآن اصلی‌ ترین منبع وحی در اسلام به‌ شمار می‌ آید و به زبان عربی است. کلمه ی قرآن در لغت، به معنی «قرائت کردن» و «خواندن» است و مسلمانان معمولاً به آن با عناوینی مانند «قرآن کریم» و «قرآن مجید» اشاره می‌ کنند.

قرآن به 30 جزء تقسیم شده و 114 سوره دارد و همچنین یکی از متون مقدس بهائیان است.


محتوای قرآن درباره ی خدا است و بر توحید و یگانگی او تأکید دارد.

قرآن خدا را به انسان نزدیک‌ تر از رگ گردنش می‌داند، رابطه ی انسان با خدا را بی‌ نیاز از واسطه می‌ داند و انسان را به تسلیم در برابر امر خدا فرمان می‌دهد.

قرآن پدیده‌ های طبیعی را نشانه‌ هایی (آیات) برای خدا می‌ شمارد؛ دین و حقیقت را یکی می‌ داند و تنوع ادیان را حاصل تنوع در مردم می‌ داند.

قرآن قوانین و حقوق در جامعه ی اسلامی را نیز تعریف می‌ کند.


اما این کتاب با فروش بیش از یک میلیارد توانسته رتبه سوم جهانی را به خود اختصاص دهد.

۴_دُن کیشوت

کتاب دُن کیشوت


دُن کیشوت اثر نویسنده ی اسپانیایی، میگِل سِروانتِس ساآوِدرا است. این اثر از قدیمی‌ ترین رمان ها در زبان‌ های نوین اروپایی است. بسیاری آن را بهترین کتاب نوشته‌ شده به زبان اسپانیایی و از برجسته‌ ترین نمونه‌ های رمان پیکارِسک می‌ دانند.


سروانتس بخش اول دن کیشوت را در زندان نوشت. این بخش نخستین بار در سال 1605 در مادرید و بخش دوم آن 10سال بعد در سال 1615 چاپ شد.


اما داستان دُن کیشوت، زندگی فردی را به مخاطب نشان می‌ دهد که دچار توهم است و وقت خود را با خواندن آثار ممنوعه می‌ گذراند.

در زمان روایت داستان، نوشتن و خواندن آثاری که به شوالیه ها می‌ پرداخت ممنوع بود و شخصیت اصلی داستان، خود را جای یکی از همین شوالیه‌ ها می‌ بیند و دشمنانی فرضی در برابر خود می‌ بیند که اغلب، کوه‌ها و درخت‌ ها هستند.

«دُن کیشوت»، پهلوانی خیالی و بی‌ دست‌ و پاست که خود را شکست‌ ناپذیر می‌ پندارد.


او، با همراهی خدمتکارش، سانچو پانزا، به سفرهایی طولانی می‌ رود و در میانه ی همین سفر هاست که اعمالی عجیب و غریب از وی سر می‌ زند. او که هدفی جز نجات مردم از ظلم و استبداد حاکمان ظالم ندارد، نگاهی تخیلی به اطرافش دارد و همه چیز را در قالب ابزار جنگی می‌ بیند.


اما این کتاب با فروش بیش از 500 میلیون جلد از سال 1605 میلادی تا کنون رتبه چهارم پرفروش ترین کتاب جهان را به خود اختصاص داده است.

۵_مانیفست حزب کمونیست

کتاب مانیفست حزب کمونیست

این کتاب یک جزوه سیاسی است که در سال 1848 توسط فیلسوفان آلمانی، کارل مارکس و فردریش انگلس، منتشر شد. این اثر به درخواست اتحادیه کمونیست‌ ها و برای اولین بار در لندن به آلمانی انتشار یافت؛ درست در زمانی که انقلاب‌ های 1848 در حال شعله‌ ور شدن بودند.

مانیفست بعدها به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین اسناد سیاسی جهان به رسمیت شناخته شد.

این اثر رویکردی تحلیلی بر مبارزه طبقاتی، تعارضات سرمایه‌ داری و شیوه تولید کاپیتالیستی است، بیش از آنکه پیش‌ بینی‌ ای از فرم‌ های بالقوه کمونیسم در آینده ارائه کند.
مانیفست کمونیست بیانگر نظریات اجمالی مارکس و انگلس در مورد ماهیت جامعه و سیاست است،برای مثال به قلم خودشان:

«تاریخ تمام جوامع موجود، تاریخ مبارزات طبقاتی بوده‌است».

این جزوه همچنین حاوی ایده‌ های اجمالی‌ شان پیرامون چگونگی جایگزینی غایی جامعه ی کاپیتالیستی زمانه‌شان با سوسیالیسم است.

در اواخر متن بیانیه، نویسندگان خواستار «واژگون ساختن تمامیت نظام اجتماعی موجود، از راه جبر» می‌ شوند، که به عنوان توجیهی برای انقلاب‌ های کمونیستی در سراسر جهان استفاده شد.

در سال 2013، مانیفست کمونیست به همراه سرمایه، جلد 1، اثر مارکس، در برنامه ی حافظه ی جهانی یونسکو به ثبت رسید.


این کتاب با فروش تقریبا 500 میلیون جلد توانسته رتبه چهارم را در جهان به خود اختصاص دهد

۶_داستان دو شهر

کتاب داستان دو شهر

رمانی نوشته چارلز دیکنز است که داستانش در لندن و پاریس، قبل و در طول انقلاب فرانسه رخ می‌ دهد.

همچنین این کتاب پرفروش‌ ترین کتاب تک‌ جلدی انگلیسی‌ زبان دنیا و یکی از مشهور ترین عناوین در ادبیات داستانی است.


داستان این رمان جوانی کشاورز زاده را تحت تعالیم اشرافی گرایی های فرانسوی در سال های منتهی به انقلاب، و خشونت های انقلابیون را نسبت به اشراف سابق، در سالهای اول انقلاب فرانسه به تصویر می‌ کشد. در این جریانات ماجرای چند نفر دنبال می‌ شود، از همه مهمتر چارلز دارنه، اشرافی فرانسوی سابق که علی‌ رغم ذات خوبش، قربانی هیجانات ضد تبعیض انقلاب می‌شود و سیدنی کارتن، وکیلی بریتانیایی که فراری است و تلاش می‌ کند زندگی ناخوشایندش را با عشق به همسر دارنه، لوسی مانه نجات دهد.

این رمان در چاپ‌ های هفتگی در سال 1852 میلادی به تدریج منتشر شد.


اما این کتاب با فروش بیش از 200 میلیون نسخه رتبه ششم پر فروش ترین کتاب جهان را به خود اختصاص میدهد.

7_ارباب حلقه ها

کتاب ارباب حلقه ها

ارباب حلقه ها یک رمان خیال‌ پردازی،حماسی نوشته ی مؤلف و دانشور انگلستانی جی. آر. آر. تالکین است.

داستان این رمان در سرزمین میانی رقم می‌خورد؛ مکانی مانند زمین، در زمان‌ های گذشته.

این داستان به عنوان دنباله‌ ای بر کتاب کودکان هابیت، نوشته ی تالکین در سال 1937 آغاز شد، اما در نهایت به اثری بسیار بزرگ‌ تر بدل شد.

ارباب حلقه ها به صورت مرحله‌ ای، میان سال‌ های 1937 تا 1949 نوشته شده‌ است.


داستان این کتاب راجع به یک حلقه‌ی باستانی است که قرن‌ ها پیش گم گشته، و حالا دوباره پیدا شده است و از دست تقدیر، به هابیتی جوان بنام فرودو رسیده است. وقتی که گندالف می‌ فهمد که این حلقه، همان حلقه یگانه ارباب تاریکی، سائورون است، فرودو مجبور می‌ شود این حلقه را به کوه نابودی برده و آن را از بین ببرد.

با این وجود او تنها نمی‌ رود و در این راه هشت یار دیگر به او در انجام ماموریتش کمک می کنند. یاران حلقه باید از میان کوه‌ها، جنگل‌ها، برف و بوران و تاریکی عبور کنند و با نیروهای شرور تاریکی در میان راهشان مقابله کنند. موفقیت آن‌ ها در این ماموریت سخت، تنها امید برای خاتمه دادن به دوران حکومت ارباب تاریکی است‌.


اما ارباب حلقه‌ ها با فروش بیش از 150 میلیون نسخه در جهان، یکی از پر فروش‌ ترین کتاب‌ هایی است که تاکنون نوشته شده‌ و هفتمین رتبه در فهرست پر فروش ترین کتاب های جهان را از آن خود کرده است.

8_شازده کوچولو

پر فروش ترین کتاب

کتاب شازده کوچولو، «خوانده شده‌ ترین» و «ترجمه شده‌ ترین» کتاب فرانسوی‌ زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن 20 در فرانسه انتخاب شده‌ است. از این کتاب به‌ طور متوسط سالیانه 1 میلیون نسخه در جهان به فروش می‌ رسد.

در این داستان سنت اگزوپری به شیوه‌ ای سوررئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌ پردازدو از دیدگاه یک کودک، پرسشگر سوال‌ های بسیاری از آدم‌ ها و کارهایشان است.


کتابی که بنظر برای کودک سالان نوشته شد اما با داشتن چنین شخصیت ها، داستانی بی نظیر و تکرار نشدنی توانست غوغایی به پا کند و هنوز این کتاب بسیار مشهور است و خوانندگان بسیاری را در سر تا سر جهان دارد.

شما با خواندن این کتاب همواره می توانید بسیاری از نمادها و سمبل ها را ببینید و همچنین به لایه و نگاهی دیگر به جهان اجتماعی پی ببرید.

علاوه بر این ها در کتاب، به درستی و غلط بودن بسیاری از روابط پرداخته شده است.


نویسنده‌ ی این اثر آنتوان دوسنت اگزوپری فرانسوی، در سال 1943 اولین نسخه ی این کتاب را در انگلستان به چاپ رساند و از نسخه ی فرانسوی آن، در سال 1946 رونمایی شد.


اگزوپری در21 سالگی به‌ عنوان مکانیک در نیروی هوایی فرانسه مشغول به کار شد و در مدت دو سال خدمت خود، فن خلبانی و مکانیک را فرا گرفت؛ چنان که از زمره هوانوردان خوب و زبردست ارتش فرانسه به شمار می‌ رفت و در سال 1923 با راهنمایی و اصرار یکی از فرماندهان نیروی هوایی  به خدمت دائمی ارتش در آمد.

اما بعد ها اگزوپری با سفر به مناطق گوناگون، ذوق و جرقه‌ ای برای نوشتن کتاب در ذهنش به وجود آمد…


داستان کتاب از جایی شروع می‌ شود که خلبانی بی‌ نام پس از سقوط اضطراری در کویر، با پسرکی به نام شازده که از سیارکی به نام ب 612 آمده است، آشنا می‌ شود. شازده برای اکتشافات سیارات دیگر و یافتن حقیقت، راهی سفری طولانی می‌ شود و در خلال داستان، ماجرای سفرش را برای خلبان بازگو می‌ کند.

از آدم‌ بزرگ‌های عجیبی که با آن‌ها روبه‌رو شده گرفته تا ماجرای گل سرخی که معشوقه‌ی اوست.

در نهایت شازده کوچولو تصمیم می‌گیرد به سیارک خود نزد گل سرخ بازگردد.

زیرا زمین جای آدم‌ های عجیب است.

جای آدم بزرگ‌ها.


و در آخر کتاب شازده کوچولو با فروشی بیش از 140میلیون نسخه رتبه هشتم این لیست را به خود اختصاص می دهد.

نیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *